Güncel

Piyasa gelişmeleri

Bugün TCMB yatırımcı toplantısı düzenleyecek. Kurumun, 11:00’de yerli yatırımcılarla, 16:00’da ise yabancı yatırımcılarla bir araya gelmesi bekleniyor. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan karara göre Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Lütfi Elvan’ın yerine Nureddin Nebati atandı. Dün S&P500 gün içerisindeki kazançlarını koruyamadı ve günü %1 üzerinde kayıpla tamamladı. Bugün ise vadeli endekslerde görünüm pozitif. Asya piyasalarında ise net bir yön bulunmuyor.

İZLENECEKLER

—TCMB Yatırımcı Toplantısı

ŞİRKET HABERLERİ

—KONTR 2021 yılsonu beklentilerini koruduğunu paylaştı. Şirket %175 oranında büyüme, TL550mn düzeyinde net satış, %20-25 Favök marjı ve TL120mn düzeyinde Favök beklentisi olduğunu açıkladı.

—KZBGY, Kızılbük Welness Resort projesinde bulunan devremülk ünitelerinin Kasım ayında 670 adet devre satış sözleşmesinin imzalandığını, ön satış bedelinin ise TL72mn olduğunu açıkladı.

—MTRKS hisse geri alım programı kapsamında dün TL23.47 fiyat ortalamasıyla 10bin lot pay alımı yapıldığını duyurdu.

—METRO ödenmiş sermayesini %80 oranında bedelli olarak artırıyor. Rüçhan hakkı kullanımı bugün başlayıp 16 Aralık tarihinde sona erecek

MAKRO

—TCMB dün 2014 yılından sonra ilk defa doğrudan döviz satışıyla piyasaya müdahale etti. VİOP Aralık ’21 vade kontratında 340.000lot ($340mn büyüklüğünde) satış gerçekleştirildi. Diğer yandan BloombergHT’de yer alan habere göre bu tutarın dışında yaklaşık $700mn tutarında da piyasaya satış gerçekleştirildi ve toplam müdahale büyüklüğü yaklaşık $1mr tutarında oldu.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu