Güncel

Piyasa gelişmeleri

Bugün TCMB Başkanı Kavcıoğlu yatırımcı ve analistlerle bir araya gelecek. Ayrıca Kavcıoğlu’nun 11 Ekim’de Plan Bütçe Komisyonu’nda sunum yapması bekleniyor. Bugün ayrıca Eylül ayına ilişkin Hazine Nakit Dengesi rakamı açıklanacak. Hafta başından bu yana yaşanan satış baskısının ardından bugün Asya geneli ve ABD vadeli endekslerinde görünüm pozitif. BIST dün günü %1.43 kayıpla 1371 seviyesinde tamamladı. BIST’in de güne alım tarafında başlamasını bekliyoruz.

Borsa İstanbul verilerine göre yabancı yatırımcılar Eylül ayında $54.5mn net alım yaptılar. En çok alınan hisseler sırasıyla THYAO, TUPRS, KCHOL, PETKM ve TOASO olurken; en çok satılan hisseler ise AKBNK, EREGL, SISE, ISCTR ve KRDMD oldu.

İZLENECEKLER —TCMB Yatırımcı&Analist Sunumu —Eylül’21 Hazine Nakit Dengesi

ŞİRKET HABERLERİ

—SAHOL, Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi (PHILSA) ve Philip Morissa Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış (PMSA)’da sahip olduğu hisseleri TL2.88mr bedel ile Philip Morris International veya iştiraklerine satışı yönünde devir işlemlerine başlandığını açıkladı. Şirket pay devirlerinin 2021 yılının son çeyreğinde tamamlanmasının hedeflendiğini ve Rekabet Kurumu başvurusunun dün gerçekleştirildiğini bildirdi.

—YEOTK, Türkiye Elektrik İletim AŞ tarafından düzenlenen trafo merkezi yapım ihalesine TL40.2mn bedel ile en iyi teklifin verildiğini bildirdi.

—Borsa İstanbul mevcut durumda Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören BAGFS paylarının 8 Ekim’den itibaren Alt Pazar’da işlem görmesine karar verildiğini duyurdu.

—DZGYO ödenmiş sermayesini %100 oranında bedelli olarak artırarak TL400mn’dan TL800mn’a çıkarma kararı aldı.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında dün TL31.94 fiyat ortalaması ile toplam 879bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—SISE hisse geri alım programı kapsamında dün TL7.95 fiyat ortalaması ile toplam 3mn adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu