Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon işlemlerinin amacı, çevre dokuya zarar vermeden, kıl üretemez hale getirmeden sadece kıl kökünü kontrollü ve kalıcı bir şekilde yok etmektir. Saçınıza ve ten renginize uygun bir cihazla tedavi ettiğinizde herhangi bir hormonal sorununuz yoksa saç köklerinizdeki saç büyümesini kalıcı olarak durdurabilirsiniz. Lazer epilasyon, günümüzde kullanılan teknoloji ve yeni cihazlar sayesinde kıl köklerinin aktivitesini kalıcı olarak durdurmaktadır. Lazer epilasyon uygulanan bölgelerdeki tüylerin %90’a kadarı alınabilir.

 

Lazer Epilasyon Nedir?

Beşiktaş lazer epilasyon, ultraviyole ışık yayan cihazlar kullanılarak vücuttaki istenmeyen tüylerin alınması işlemidir. Gerçekten de, lazer epilasyonun ne olduğunu bilmeden önce, vücuttaki istenmeyen tüylerin altında yatan evrim hakkında bilgi sahibi olmak faydalı olacaktır. Lazer epilasyon birkaç seanstan oluşan tıbbi bir işlemdir ve ultraviyole ışık ile kontrollü bir şekilde anagen fazda kıl kökünü tahrip ederek kıl üretimini sonlandırmak için uygulanır.

 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

Lazer cihazında üretilen lazerler bir el aleti kullanılarak deriye yerleştirilir. Her 15 mm çapındaki alanı sırayla taramaktadır. Beşiktaş lazer epilasyon tedavisi yapan ve gören kişilerin işlem sırasında koruyucu gözlük kullanması gerekir.

Cilde çarpan ışınlar, istenmeyen kılın yapısında bulunan ve kıla siyah rengini veren melanin adı verilen bir pigment tarafından yakalanır. Ortaya çıkan ışık enerjisi kılda ısıya dönüştürülür. Saç köklerine aktarılan ısı milisaniyeler içinde saç köklerini yok eder. Bu esnada hafif bir karıncalanma hissi olur, kıl kökü bölgesi şişer ve kızarır.

Bu belirtiler istenmeyen kılların etkilendiğini gösterir. İşlem sırasında cihazın sağladığı soğutma havası ve temas sayesinde cilt korunur, ağrı ve yan etkiler azalır. Soğutma sırasında bile kızarıklık ve ödem gözlenmemektedir.

 

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Okmeydanı Lazer epilasyon ile Lazer epilasyon koltuk altları; Geleneksel ve hijyenik nedenlerden dolayı koltuk altı tüyleri genellikle istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle lazer koltuk altı epilasyon uygulamaları bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Genital bölge için lazer epilasyon; Lazer epilasyon uygulaması genital bölgede iyi sonuçlar vermektedir. Şişli lazer epilasyon ile Ortalama 6 uygulama seansı yeterlidir. Bazen 4 seansta bile olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Bikini bölgesi lazer epilasyon

Bikini bölgesine lazer uygulamaları; genital bölge gibi iyi yanıt veren epilasyon uygulamalarıdır.

Lazer bacak epilasyonu; Bacak kıllarına genellikle hormonlar değil, genetik neden olur. Özellikle bacak kıllarından şikayet eden bayanlar için.

Okmeydanı Lazer epilasyon ile Lazer yüz epilasyonu; Yüz bölgesi lazer epilasyon için en önemli alanlardan biridir. Bu alandaki epilasyon uygulamaları ile ilgili birtakım konulara özel dikkat gösterilmelidir. Lazer sırt epilasyon

Sırt bölgesinde aşırı kıllanma erkeklerde istenmeyen bir durumdur.  Göğüste lazer epilasyon, bıyık lazer epilasyon, çenede lazer epilasyon gibi tüm vücuda istenmeyen kıllarda kullanılmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Okmeydanı Lazer epilasyon Lazer epilasyon uygulamasında doğru lazer tipini seçmek son derece önemlidir. Bu nedenle bir lazer kliniğinde aşağıdaki üç epilasyon cihazı çeşitleri bulunmalıdır. Bu cihazlar, ışığın nm cinsinden dalga boyuna göre adlandırılır. Bu:

-diyot lazer epilasyon

– Alexandrite lazer epilasyon

-Nd:Yag lazer epilasyon

Doğru lazer epilasyon cihazı ve dozu belirlendikten sonra lazer epilasyon işlemi başlayacaktır.

 

Lazer Epilasyon Merkezleri

Şişli lazer epilasyon ile Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğinizde gideceğiniz epilasyon merkezi çok önemlidir. Çünkü lazer epilasyon uygulamaların da kullanılan her cihaz ten rengi ve tüy renginin farklı tonlarla uygulanarak yapılması çok önemlidir. Lazer Epilasyon Merkezleri alanlarında uzman kişilerle epilasyon işlemini sorunsuz yapmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Fiyatları

Tabii ki, her tıbbi tesiste lazer epilasyon maliyeti farklıdır. Bunun nedeni kullanılan cihaz ve yapılan bölgedir. Lazer epilasyon yapılan merkeze ve şehirlere göre fiyatlar bazı ortamlarda oldukça yüksek, bazılarında ise oldukça düşük olabilir. Bu nedenle, fiyatı ön plan da tutmanız tavsiye edilmez. Okmeydanı lazer epilasyon gibi güvenilirlikli ve deneyimli merkezleri tercih etmelisiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu