Güncel

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol dün satış baskısının arttığı görülürken, %3.22 oranında düşüş ile 81.50$ seviyesinden kapanış gerçekleşti. Teknik göstergelerinde güç kayıpları süren ve orta vadeli trend desteğinden uzaklaşan Brent’de geri çekilmenin devamını görebiliriz. 80.40$ seviyesi gün içi hareketlerde ara destek olarak takip edilebilir. Bu desteğin kırılması petrol fiyatlarında 77.60-77.50 destek bandına kadar gevşemeyi beraberidne getirecekir.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da dün gevşeme eğilimi etkili olurken, %1.02 oranında değer kaybı ile 1769 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Dün gerçekleşen satışlar sonrasında Orta vadeli düşen Trend’in içine tekrar girmiş olmasını teknik açıdan zayıflık olarak görüyoruz. Teknik göstergelerde de güç kaybı sürüyor. 1750 seviyesini kısa vadeli hareketler açısından ilk destek noktası olarak takip edeceğiz. Bu desteğin üzerinde tutunma çabası ve tepki denemeleri görebiliriz.

GRAM ALTIN Gram altın’da sıkışma sürerken, Gram Altın’da Flama formasyon görünümü ortaya çıkıyor. Gün içi hareketlerde 543.80-558.50 bandı kısa vadeli hareketlerde ilk destek direnç seviyeleri olarak takip edeceğiz. Kısa vadeli göstergelerinde güç kaybı görülürken, 543.80 desteğinin üzerinde yükseliş hareketi gücünü koruyacaktır. Ancak bu desteğin kırılması geri çekilmeyi hızlandırır. Bu nedenle mevcut pozisyonlarda 543.80’in altında kısa vadeli sat-al denenebilir.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Yükseliş kanal desteğinin kırılması sonrasında 23 seviyesine kadar geri çekinme yaşandı. Bu seviyenin üzerinde tepki hareketleri görülürken, Teknik göstergeler şimdilik zayıf. Gümüşte yeni pozisyonlar için taban oluşumları beklenmeli. 22.90 seviyesini ilk destek noktası olarak takip edeceğiz. Yaşanacak tepki yükselişlerinde ise 24.80 direnci önemini koruyor

EURUSD 1.1525 desteğinin üzerinde tutunan paritede tepki denemeleri zayıf kalıyor. Teknik göstergelerde ise toparlanma çabası şimdilik zayıf. Kısa vadeli hareketler açısından 1.1525 ve 1.1700 bandını ilk destek direnç seviyeleri olarak takip edilebilir Yükseliş hareketlerinin trende dönebilmesi için 1.17 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

DXY Son günlerda dar bantta hareketlerin öne çıktığını gördüğümüz DXY de yükseliş trendi gücünü koruyor. Dolar endesinde 94.70 seviyesi ise orta vadeli trendin devamı açısından önemli direnç noktası olarak takip edilebilir. Bu direncin üzerinde yaşanacak kapanış önümüzdeki günler açısından hareketin hızlanacağının işlareti olacaktır. DXY’de 93.43 seviyesini ise ilk önemli destek seviyesi olarak verebiliriz.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu