Güncel

BIST100 analizi

BIST100 endeksinde yükseliş trendi etkisini sürdürürken, Cuma günü %0.82 oranında değer kazanımı ile tamamlayan endekste haftalık bazda %3.50 yükseliş yaşandı ve 2251.68’den kapanış gerçekleşti.

Teknik göstergelerde geçtiğimiz hafta yaşanan zayıf seyir sonrasında alım iştahının tekrar arttığını görüyoruz. Özellikle son dönemde endeksin gerisinde bir performans sergileyen Banka hisselerinde alıcıların güçlendiği söyleyebiliriz.

Önceki hafta zayıflayan kısa vadeli göstergelerin gelen alımlar paralelinde tekrar toparlanmasını olumlu buluyoruz. Kısa vadeli bazı göstergelerin aşırı alım seviyelerine yükselmesi teknik açıdan tedirgin edici olmasına rağmen endekste temkinli iyimser bakışımı koruyoruz.

İçinde bulunduğumuz haftada 2205 seviyesini ilk önemli destek noktası olarak takip etmekle beraber bu seviyenin üzerinde yaşanacak hareketlerde ilk etapta 2278 direncine kadar hareketin devamını bekliyor olacağız.

Bu nedenle 2205 desteğinin üzerinde mevcut pozisyonların korunmasını uygun buluyoruz ve son dönemde endeksin gerisinde kalmış hisselerde kademeli olarak pozisyonların artırılabileceğini düşünüyoruz. 2278’in aşılması ise endekste tarihi zirve olan 2406 seviyesine yönelimi beraberinde getirecektir.

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu